Охоронна сигналізація

Охоронна сигналізація

охоронна сигналізація харків

Система охоронної сигналізації призначена для виявлення (фіксації) факту несанкціонованого проникнення на територію, що охороняється, і передачі (запису) отриманої інформації на пульт охорони або мобільний пристрій зв’язку.

Як правило, складається з трьох частин – датчика (чутливого елемента), пульта-концентратора (пристрою, що приймає сигнали від датчиків) та виконуючого пристрою (сирена, сигнальна лампочка, прожектор або принтер для реєстрації часу, місця та характеру порушення). Головний елемент системи – датчик. Бувають вони різних типів і видів виконання, але найбільш популярні пасивні інфрачервоні датчики руху, що спрацьовують при попаданні в сектор їх спостереження будь-якого тіла, що рухається, випромінює тепло.

Основне, що потрібно від подібних датчиків – чутливість, спрямованість, дальність дії та стійкість до помилкових спрацьовувань. Причому чутливість можна підлаштувати таким чином, що датчик реагуватиме на людей і не реагуватиме, скажімо, на собаку. Дальність – 9-12 метрів. Одним з головних недоліків подібних датчиків є їх досить часто хибне спрацьовування при найменшій зміні теплового потоку (наприклад, відкритє вікно, включений електрокамін і т.д.).

Значною популярністю користуються і датчики розбиття скла. Вони ‘відгукуються’ на дзвін скла, що б’ється. Зазвичай – це вбудований датчик мікрофон, який реагує на певну частоту звуків у приміщенні, видаючи сигнал, наприклад, тривоги. Такі датчики можуть охороняти вітрини вікна площею до 10 кв. метрів.

Фотоелектричні датчики випромінюють і приймають відбитий сигнал інфрачервоного випромінювання та спрацьовують при спробі перетнути системи променів. Зазвичай їх використовують для захисту внутрішнього або зовнішнього периметра, блокування отворів, ліфтів, дверей, коридорів тощо. Вони дуже прості та надійні в роботі. Приблизно таксамо працюють мікрохвильові, ультразвукові, вібро-датчики.

Але найпростішими є магнітно-контактні датчики – геркони. Ставляться на двері та вікна. Принцип дії герконів простий: коли відчиняються двері або вікно, відбувається розмикання магнітних контактів і на пульт йде сигнал тривоги.

Пульт-концентратор приймає сигнали від встановлених датчиків і, залежно від стану датчиків, зони та режиму роботи, включає виконуючі пристрої (наприклад, автодозвон у поліцію, блокування дверей тощо) та запам’ятовує інформацію про події, що відбулися. Залежно від моделі пульт-концентратор дозволяє створювати системи охорони як малих (квартири), і досить великих об’єктів (підприємство, комплекс будівель). За способом підключення датчиків існують два типи – провідні та бездротові. У провідних – зв’язок йде кабелем, вони більш надійні, але менш гнучкі, ніж бездротові. Дальність, на яку пульт-концентратор може приймати сигнали датчиків зазвичай від 30 до 300 метрів, а при збільшеному радіусі дії – до 3 км.

x

    x

      Поставте ваше запитання і ми вам відповімо